Kurs na przewóz rzeczy czy kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej - co wybrać?
Osoba, która chce zostać zawodowym kierowcą przewożącym ładunki, musi uzyskać kwalifikacje. Przechodzi badania, kursy i zdaje egzaminy, by zdobyć uprawnienia. Żadna firma transportowa nie zatrudni kierowcy, bez świadectwa kwalifikacji. Badania lekarskie i testy psychologiczne, wykonują co 5 lat, a po ukończenia 60 lat, co 30 miesięcy.
Kurs na przewóz rzeczy czy kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej — co wybrać?
Aby pracować jako zawodowy kierowca, należy ukończyć kurs kwalifikacyjny i zdać państwowy egzamin. Warunkiem jest przejście badań lekarskich i testów psychologicznych, ponawianych zgodnie z przepisami. Badania lekarskie mają na celu sprawdzenie stanu zdrowia oraz wzroku i słuchu. Lekarz wyklucza wszelkie zaburzenia, zanim wystawi zaświadczenie. Natomiast testy psychologiczne mają na celu określenie cech osobowości, sprawności intelektualnej i dojrzałości emocjonalnej.
Badania odbywają się przed przyjęciem na kurs na przewóz rzeczy. Wągrowiec jest miastem, w którym szkolenia organizuje firma szkoleniowo-doradcza PRO.EDU. Natomiast kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest przeznaczony dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C, C+E, D+E, chcących przewozić rzeczy lub osoby, jak w przypadku autobusów.
Jakie kursy przechodzą zawodowi kierowcy w ośrodku szkoleniowym?
Oferta szkoleń kierowców jest rozbudowana i odpowiada potrzebom osób zatrudnionych na różnych stanowiskach. Proponowane w ośrodku kursy są okresowe i przystępują do nich kierowcy mający prawo jazdy kategorii C lub D są zobowiązani do uczestnictwa w szkoleniach raz na 5 lat. Pozwalają na uzupełnienie posiadanej wiedzy i zaktualizowania jej o aktualne przepisy ruchu drogowego. Natomiast kwalifikacja wstępna przyspieszona lub uzupełniająca, jest uzależniona od tego, kiedy kierowca otrzymał prawo jazdy danej kategorii. Po pewnym czasie może być zobowiązany przejść ponownie kurs weryfikujący posiadane umiejętności.