Szkolenia BHP

Jednym z głównych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie zatrudnianym przez siebie osobom szkoleń BHP. Są to szkolenia wstępne i okresowe, które muszą być organizowane w czasie pracy, a także na koszt firmy. Ich celem jest zapoznanie pracowników z bieżącymi przepisami w zakresie BHP oraz z zagrożeniami mogącymi pojawiać się w danym środowisku pracy. Podczas tego typu zajęć pracownik zapoznaje się ponadto z optymalnym i bezpiecznym sposobem wykonywania pracy na stanowisku, które będzie zajmował.

Co wchodzi w zakres szkoleń okresowych BHP?

Szkolenia wstępne – zgodnie z nazwą – są przeprowadzane jeszcze zanim pracownik zacznie wykonywać obowiązki na danym stanowisku. Będzie musiał jednak brać także udział w szkoleniach okresowych, których głównym celem jest utrwalenie wiedzy w zakresie BHP i zaznajomienie z najnowszymi technologiami pojawiającymi się w zakładzie. Konieczność brania udziału w obowiązkowych okresowych szkoleniach BHP dotyczy osób zatrudnianych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych i administracyjnych, a także robotników i samych pracodawców.

Kto może przeprowadzać szkolenia BHP?

Choć zajęcia te mogą przeprowadzać pracodawcy, najczęściej zajmują się tym zewnętrzne firmy takie jak nasza. Największą zaletą drugiego wariantu jest fakt, że jako specjaliści posiadamy gruntowną wiedzę w zakresie BHP i wiemy, w jaki sposób ją przekazać, aby została zrozumiana i przyswojona. Jeśli więc poszukują Państwo firmy, która na terenie Bydgoszczy, Poznania i Wągrowca organizuje szkolenia BHP i z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachęcamy do kontaktu. Możemy dotrzeć także do innych miejsc w Polsce, gdyż jesteśmy mobilni i dojazdy nie stanowią dla nas żadnego problemu.

Szkolenia ppoż.

Oferujemy profesjonalne szkolenia ppoż. oraz fachowe wsparcie, m.in. w zakresie sporządzania takich dokumentów jak ocena ryzyka czy instrukcje bezpieczeństwa pożarowego. Mogą Państwo również liczyć na nasze doradztwo i konsultacje w tym zakresie.
Za wszelkie podejmowane przez naszą firmę działania szkoleniowe i doradcze odpowiada wykwalifikowany zespół specjalistów. Dlatego nasza szeroka wiedza i doświadczenie przekładają się na zadowolenie klientów oraz bezpieczeństwo ich firm.